Index
Miłość Boża
Grzech
Zbawienie
Wiara
Nawrócenie
Jezus jest Panem
Duch Święty
Kościół 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jezus jest moim Panem i Zbawicielem

„Jezeli wiec ustami twoimi wyznasz, ze JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, ze Bóg Go wskrzesil z martwych - osiagniesz zbawienie” (Rz 10, 9).
 


Jaki jest warunek osiagniecia zbawienia? Calym soba zyc z Jezusem poprzez wiare (która wyraza to co jest w twoim wnetrzu) i wyznanie jej slowami (obrazujace to, co zewnetrze).
Trzeba dzisiaj oglosic, ze Jezus jest Panem nad calym naszym zyciem. To nie wyklucza absolutnie naszej osobowosci i zdolnosci decyzji. Wrecz przeciwnie. Chodzi o to, aby w pelni zdecydowac, ze od tej pory Jezus ma podejmowac wszystkie decyzje naszego zycia.


Nad jaka czescia twojego zycia chce panowac Jezus? Czy chce, abys Mu dal piecdziesiat, osiemdziesiat czy dziewiecdziesiat %? On nie chce nawet dziewiecdziesieciu dziewieciu %. Panowanie Jezusa jest albo calkowite, albo nie jest panowaniem. Albo Jezus jest stuprocentowym Panem, albo nim nie jest.
Jezus nie prosi o wiele: prosi o wszystko. Nie zadawala Go, jesli jest jedna czescia lub jednym aspektem naszego zycia. Chce byc jedynym centrum twojego istnienia; wszystkim albo niczym

Mozesz byc albo zimnym, albo goracym, ale nigdy letnim! Letnich wyrzuci ze swoich ust (Ap 3, 15n).

Czlowiek niewierzacy mówi, bawi sie, mysli i zyje wedlug pragnienia ciala, postepujac wedlug regul swiata i robiac zawsze to, na co ma ochote. Czesto wtedy przegrywa, bo sam sobie podcina korzenie. Chrzescijanin najpierw wybiera Boga, potem zyje wedlug woli Pana, a potem robi, co chce.


 

 

Jeśli czujesz się poruszony wewnętrznie, spróbuj pomodlić się. Oto przykład modlitwy:

Panie Jezu, przychodzę do Ciebie wiedząc, że jestem grzeszny.
Potrzebuję twojej przebaczającej i uzdrawiającej miłości.
Wierzę, ze Ojciec w swojej wielkiej miłości posłał Ciebie Jezu
abyś umarł na krzyżu dla odkupienia moich grzechów.
Wyrzekam się całego przywiązania do nich.
Proszę Cię Panie Jezu , abyś wszedł do mojego życia
jako mój osobisty Pan i Zbawiciel.
Weź w posiadanie moje serce. Amen.

 

 

 

 

 

 

<<<<Powrót I Dalej >>>

 

 

 

 

Tu powstanie portal z wersetami biblijnymi