Index
Miłość Boża
Grzech
Zbawienie
Wiara
Nawrócenie
Jezus jest Panem
Duch Święty
Kościół 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Miłość Boża

Bóg kocha Ciebie, właśnie Ciebie!
 

On kocha kazdego czlowieka, „bo Bóg jest miloscia” (1 J 4, 86). Kocha nas tak, jak gdybysmy byli jedynymi ludzmi na swiecie.
Kocha nas osobiscie. Ty jestes dla Niego najcenniejszy.

Bóg jest wszechmogacy i czyni wszystko, co chce, ale jest jedna rzecz, której nie moze zrobic:
Nie moze przestac kochac. „Bo góry moga ustapic i pagórki sie zachwiac, ale milosc moja nie odstapi od ciebie” (Iz 54,10)!
 


Bóg stworzyl Ciebie i jestes Jego dzieckiem. On obdarza Cie wspaniala, ojcowska miloscia, nieporównywalnie wieksza niz jakikolwiek - nawet najwspanialszy - ziemski ojciec.
Kocha dobrych i zlych, mezczyzn i kobiety, katolików i  ateistów i przesladowców Kosciola, ksiezy i swieckich, swietych i najwiekszych grzeszników. Kocha wszystkich, poniewaz wszyscy jestesmy Jego dziecmi. Do Ciebie, jak do swojego Syna, wypowiada w twoim wnetrzu te wielka prawde: „Tys jest mój Syn umilowany, w którym mam upodobanie”.
 


Boza milosc nie stawia Ci zadnych warunków. Kocha Cie dokladnie takim, jakim jestes w tym momencie. Niewazne kim byles i kim jestes obecnie; nieistotne w tym wypadku sa twoje grzechy, wady, defekty. Przeciwnie, wszystkie niepowodzenia, problemy, grzechy naszego zycia sa okazja, aby doswiadczyc Jego milosci.


Nie masz potrzeby udawac, ze jestes kims innym, niz jestes w rzeczywistosci, aby Bóg Cie kochal. Kocha Cie takim, jakim jestes. Nie kocha Cie dla twoich zalet, ale kocha Cie z twoimi zaletami i nie przestanie cie kochac z powodu twoich wad. Nie pochwala twego grzechu, ale mimo to Cie kocha.
Pozwól kochac sie Bogu. Pokaz Mu, ze chcesz doswiadczyc Jego milosci w sobie. Nie musisz starac sie pierwszy Go osiagnac, ale pozwól, aby On osiagnal ciebie. My milujemy Boga, poniewaz Bóg sam pierwszy nas umilowal”. (1 J 4,19)


Jeszcze zanim Ty zaczales Go szukac, On juz cie szukal. To On zawsze przejmuje inicjatywe.


 

 

 

 

 

<<<<Powrót I Dalej >>>

 

 

Tu powstanie portal z wersetami biblijnymi