Index
Miłość Boża
Grzech
Zbawienie
Wiara
Nawrócenie
Jezus jest Panem
Duch Święty
Kościół 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zbawienie

Sam nie jestes w stanie siebie ocalic, zbawic.


Czlowiek nie byl w stanie dojsc do Boga. Dlatego Bóg zszedl do czlowieka. Kiedy wydawalo sie, ze nie ma juz zadnej mozliwosci rozwiazania problemu najwazniejszego dla czlowieka, wtedy Bóg zrealizowal swoja obietnice zbawienia.


 Tak bowiem Bóg umilowal swiat, ze Syna swego Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego wierzy, nie zginal, ale mial zycie wieczne. Albowiem Bóg nie poslal swego Syna na swiat po to, aby swiat potepil, ale po to, by swiat zostal przez Niego zbawiony” (J 3, 16 - 17).Jezus jest Barankiem Bozym, który przychodzi zgladzic grzechy swiata, abysmy mogli zyc pelnia zycia. Z powodu naszego grzechu wszyscy bylismy nieprzyjaciólmi Boga i mielismy u niego dlug, którego nie moglismy splacic.


„I nas umarlych na skutek wystepków, razem z Nim przywrócil do zycia. Darowal nam wszystkie wystepki, skreslil zapis dluzny obciazajacy nas nakazami. To wlasnie, co bylo naszym przeciwnikiem usunal z drogi przygwozdziwszy do krzyza” (Kol 2, 13 - 14).W ten sposób nie ciazy juz równiez na tobie zadne potepienie. Grzech twój zostal ci juz przebaczony dzieki krwi Chrystusa, który - podczas gdy wisial na krzyzu - blagal Ojca mówiac: „Ojcze przebacz im, bo nie wiedza, co czynia”.Jezus Chrystus umarl zamiast Ciebie, biorac na siebie kare smierci, na jaka zasluzyles swoimi grzechami. On splacil twój dlug, wykupil cie od smierci.

Lotr (Lk 23, 39 - 43), który byl skazany na smierc przez ukrzyzowanie, uznajac swoja wine, zwrócil sie do Jezusa o ratunek. Jezus nie odrzucil go, przeciwnie, umierajacemu dal nowe zycie: „Dzis ze mna bedziesz w raju”.Jezus przywraca Ci sens zycia. Przez swoja smierc i zmartwychwstanie do nowego zycia, daje ci w konsekwencji zycie wieczne!

 

 

 

 

<<<<Powrót I Dalej >>>

 

 

 

Tu powstanie portal z wersetami biblijnymi